Ma tartják az idegen nyelvi mérést a 6. és 8. évfolyamon

Idén hatodik alkalommal méri az Oktatási Hivatal az első idegen nyelvként angolt vagy németet tanuló diákok tudását.

Az idei mérésre május 19-én, szerdán kerül sor. Az Oktatási Hivatal közleménye szerint a mérés azt vizsgálja, hogy a diákok nyelvtudása megfelel-e a tantervi követelményekben előírt szinteknek.

A hatodikosok A1-es, a nyolcadikosok pedig A2-es szintű feladatlapot kapnak angolból, illetve németből. Ezek az alapfokú nyelvtudást jelentő B1 szintű nyelvvizsga szintje alatt vannak. A feladatsorok két részből állnak (hallott és olvasott szöveg értése), a kitöltésükhöz kétszer 30 perc áll rendelkezésre.

A 6. évfolyamon angolból mintegy 67 400, németből több mint 21 000, a 8. évfolyamon pedig angolból csaknem 71 000, németből közel 23 600 diák ad számot nyelvtudásáról.

A tesztek eredményeit az iskolák tanárai értékelik, az Oktatási Hivatal által kiadott javítókulcsok alapján. Ezek adatait az iskoláknak június 11-ig kell közzétenniük honlapjukon, illetve elküldeniük az Oktatási Hivatalnak.

forrás: MTI