2022 szeptemberétől kezdhetik meg a tanulást a diákok a Biatorbágyi Innovatív Technikum és Gimnáziumban
A hazánkban modellértékű intézmény előkészítése szoros együttműködésben kezdődött meg az Innovációs és Technológiai Minisztériummal és a szakképzés fejlesztése iránt elkötelezett dán Velux Alapítványokkal.
Ahogyan arról már korábbi cikkünkben beszámoltunk, az újonnan - teljes egészében kormányzati támogatásból - épülő Biatorbágyi Innovatív Technikum és Gimnázium (BIT) 2022 szeptemberében induló képzései piacképes tudást biztosítanak majd a logisztika, a pénzügy-számvitel és az informatika területén technikumi és gimnáziumi osztályokban egyaránt, 500 tanuló számára.
A legmodernebb digitális technológiák állnak majd rendelkezésre az intézménybe felvételt nyerő diákoknak, 21. századi innovatív nevelési környezetben kaphatnak támogatást készségeik, ismereteik és személyiségük fejlesztéséhez.

Az intézmény az oktatási környezet kialakításában és az oktatás módszertanában egyaránt, hazánkban egyedülálló módon be kívánja építeni a világszerte elismert dán szakképzési rendszer gyakorlatait és innovációit. A modern oktatási tér létrehozása során a környezet infrastruktúrájának jelentős fejlesztése is megvalósul a beruházáshoz kapcsolódóan.
„Biatorbágy lakossága régóta szeretett volna a térségben egy minőségi középfokú intézményt, hogy a fiataloknak ne kelljen ingázniuk egy másik településre; Budapest logisztikai kapujaként pedig a környéken székelő sok vállalkozás már régóta vágyott arra, hogy helyben legyen a szakképzett munkaerő. 2021. májusával egy olyan középiskolai fejlesztés veszi kezdetét Biatorbágyon, amely kiszolgálja az itt élő szülők, diákok és a környező cégek igényeit is. A biatorbágyi fiatalok ezentúl itt helyben tudnak olyan modern és piacképes tudást szerezni, amellyel eredményesen tudnak továbbtanulni vagy beléphetnek a munkaerőpiacra" - mondta el az iskolafejlesztés kapcsán Tarjáni István polgármester.

A középiskola működéséért az Ökumenikus Segélyszervezet az Oktatásért Alapítvány felel majd. Az alapítvány a segélyszervezet bővülő hazai képzési tevékenységeit fogja össze. A szervezet hazai és nemzetközi fejlesztési munkájának is meghatározó értékévé vált a képzés.
Az intézmény nevelési programjában a minőségi oktatás mellett fontos szerepet kapnak majd olyan ökumenikus, keresztény alapértékek, mint a család, a szolidaritás, a közösség vagy a teremtésvédelem, de a BIT bárki előtt nyitva áll, és várja a tehetséges diákokat, akik piacképes szaktudást szerezve jobb esélyekkel szeretnének elindulni a munkaerőpiacon, vagy szeretnék megalapozni továbbtanulásukat.
Forrás: BIT