A papírzsepit a világháborúnak köszönhetjük - Érdekességek dolgokról, amikről azt hitted, unalmasak
Világunkban folyamatosan dolgok között mozgunk: használati tárgyak, ruhadarabok, ételek, épületek, állatok, növények... Ezek annyira a mindennapi életünk részét képezik, hogy talán eszünkbe sem jut kérdéseket megfogalmazni eredetükről, miértjükről.
De tényleg, elgondolkodtál valaha azon, miért néz ki úgy a banán, ahogy? Vagy hogy mi vezetett a papírzsebkendő feltalálásához? Olvass tovább, és megtudod!
A macska rúgja meg!
Ezt a kedves, eufemisztikus káromkodást talán te is hallottad nagyszüleidtől. Jelentése a mi szempontunkból irreleváns, ami most lényeges, az a macska lába.
Tudtad, hogy az uralkodói attitűddel megáldott házikedvencek hátsó lábán csupán négy ujjpárna található, míg az elsőn öt? A tudósok szerint ez a gyorsabb futásban van segítségükre.

A papírzsebkendőt a háborúnak köszönhetjük
Mindenki zsebében vagy táskájában lapul legalább egy tízes csomag, és igen sokféleképpen használjuk mindennapi életünk során. Kevesen tudják viszont, hogy a papírzsepi prototípusát az első világháborúban használatos gázálarcokba tervezték, ugyanis a szűrőként használt pamutból hiány volt.
A háború vége után pedig a gyártó úgy gondolta, fejleszt még egy keveset a terméken: az anyagot finomabbá, kellemesebb érintésűvé tették, és lakossági felhasználásra kezdték el árusítani.

A termés neve: nemi szerv
Az egzotikus, egyre nagyobb népszerűségnek örvendő avokádó egy olyan testrészről kapta nevét, amelyre nem is számítanánk. A közép-amerikai őslakosok nyelvében az ahuacatl szót használták a gyümölcsön kívül a férfiak heréjére is.
A szó (némi alakváltozás után) innen került át az angolba, s ennek közvetítésével honosodott meg más nyelvekben is. Az eredeti angol elnevezés 'aligátorkörte' volt.
Újabb gyümölcsöző tény
A banáncserje virágfürtjei súlyuk miatt lefelé lógnak az ágakról, s ennek következtében a belőlük kifejlődő bébibanánok is a föld irányába mutatnak, legalábbis kezdetben. Idővel azonban, mivel fénykedvelő növényekről van szó, a termések a napfény felé kezdenek növekedni, és így nyerik el jól ismert, görbe formájukat.
