Lányok napja újra személyesen
Idén tizedik alkalommal rendezik meg a Lányok Napját, amely a természettudományok, a technológia, a mérnöki tudományok és a matematika területeihez közel álló szakmákat hivatott népszerűsíteni, diáklányok részére. Ne maradj le, itt vannak a részletek!
A Nők a Tudományban Egyesület (NaTE) 2021. október 21-én 10. alkalommal rendezi meg az ország legnagyobb, lányoknak szóló, pályaválasztási döntésüket támogató rendezvényét, a Lányok Napját, amelyen a legkiválóbb felsőoktatási intézmények lesznek jelen, köztük
- a BME,
- a Dunaújvárosi Egyetem,
- a Miskolci Egyetem,
- a Neumann János Egyetem,
- a Pannon Egyetem,
- valamint a Pécsi Tudományegyetem.
Az eseményen a legjobb hazai vállalatok és kutatóintézetek engednek bepillantást közvetlen módon a szakmai tevékenységükbe. Ilyen például az Accenture, a Google, a Telecom, a MOL, vagy a Morgan Stanley.
A pályaorientációs napon, amelyet a felső tagozatos általános és középiskolás diáklányok számára szerveznek, az érdeklődők interaktív programokon nyerhetnek betekintést a tudomány, a technológia és az informatika színes és kihívásokkal teli világába, gyakorló szakemberek segítségével. Emellett megismerkedhetnek a műszaki és a természettudományos karrier nyújtotta lehetőségekkel, valamint kipróbálhatják magukat a különféle szakmákban is.

A műegyetemi programokra például olyan fiatal lányokat várnak, akik még nem biztosak a továbbtanulásukat illetően, ám szívesen belesnének egy tekintélyes egyetem műhelytitkaiba, meghallgatnának kutatókat, mérnököket, természettudósokat, informatikusokat a munkájukról, a mindennapjaikról és azokról a lehetőségekről, amelyekre számítani lehet a munkaerőpiacon. Az idei eseményen a Műegyetem hat kara kínál délelőtti, illetve délutáni programokat, így egy teljes napot is eltölthetnek az egyetemen az érdeklődő középiskolások és tanáraik.
A legtöbb program online lesz, a jelenléti eseményeken pedig az alábbi városokban lehet részt venni:
- Budapesten,
- Tatabányán,
- Nyírbátorban,
- Dunaújvárosban,
- Veresegyházán,
- Miskolcon,
- Százhalombattán,
- Kecskeméten,
- Veszprémben,
- Zalaegerszegen,
- Pécsett,
- Vácott.
Az UNESCO adatai szerint a műszaki és a természettudományos képzési területeken résztvevő nők aránya 35% világszerte. A KSH adatai szerint magyar felsőoktatásban 27% a női hallgatók aránya a műszaki képzési területen.
A részletes programlista és jelentkezés a rendezvény honlapján érhető el.