Magyar győztes a diákoknak szóló európai pénzügyi versenyen!

Az European Money Week rendezvénysorozat részeként szervezett Európai Pénzügyi Kvíz döntőjét egy budapesti diák nyerte meg.

A budapesti Keleti Károly Szakgimnázium tanulója, Strasszer Zsófia 28 résztvevő európai ország 50 ezer diákja közül került ki győztesként a pénzügyi megmérettetésen. A nagy döntőn 55 nemzeti győztes vett részt, hazánkat Strasszer Zsófia mellett Borbély Attila Norbert, a Soproni SZC Hunyadi János Technikumának tanulója képviselte.

A versenyt korábban Brüsszelben rendezték meg, a pandémia miatt azonban már a második éve online formában tartják. Az Európai Bankföderáció által megálmodott European Money Week rendezvénysorozat célja, hogy már fiatal kortól segítse a pénzügyek iránt érdeklődő diákokat ismereteik bővítésében, illetve felhívja a figyelmüket a mindennapi pénzügyi tudatosságra. A magyar döntőt a PÉNZ7 részeként rendezték meg 78 hazai diák online részvételével.

A szövetség tájékoztatása szerint az Európai Bankföderáció 3000 euróval jutalmazza a győztest és iskoláját.

forrás: MTI