Két fronton a legjobbak között: egyetemista olimpikonjaink
Olimpikonnak, egy ország legjobbjának lenni nehéz munka, rengeteg áldozattal és kevés szabadidővel jár. Éppen ezért lenyűgöző, hogy olimpiai bajnok sportolóink közt vannak olyanok, akik az egyetemre is szakítanak időt.
Ez a hagyomány nem új keletű legjobbjaink között, már az 1800-as évek vége óta büszkélkedhetünk olyan olimpiai bajnokokkal, akik a sport mellett másban is maradandót alkotnak.
Az első olimpiai bajnokunk: Hajós Alfréd, úszó
Hajós Alfréd volt az első ember, aki a magyar sportot képviselve bajnoki címet szerzett az 1896-os olimpiai játékokon, Athénban. 13 fokos tengervízben nyert két versenyszámot is, de ezen a listán nemcsak emiatt szerepel, hanem építész életműve miatt is. Számos szállodát, stadiont, irodaházat és más, mára műemlék épület tervezett.

Szilágyi Áron, vívó
Szilágyi nemcsak háromszoros olimpiai bajnok kardvívó, hála tokiói győzelmének, hanem matekzseni és diplomás pszichológus. Mindezt úgy, hogy az olimpiára való készülés mellett egy tárgyból sem kellett halasszon.

Szabó Gabriella, kajakozó
Három arany- és két ezüstérem mellett egy jogi diplomát is felmutatni nem kis teljesítmény, de ha valakinek sikerülhetett mindez, az Szabó Gabriella.

Gyurta Dániel, úszó
Dani bitang jó úszó volt, ami mellett szépen csendben lediplomázott gazdálkodás és menedzsment szakon.

Szécsi Zoltán, vízilabdázó, áthatolhatatlan fal
A háromszoros olimpiai bajnok vízilabdázó, úszó betonfal, élő erőpajzs Szécsi Zoltán első olimpiai aranyérme után két évvel, 2002-ben szerezte meg műszaki menedzser diplomáját.

Cseh László, úszó
Valószínűleg a BME egyik legnagyobb büszkesége, hogy náluk tanult műszaki menedzser szakon a kortárs magyar és nemzetközi úszás legkiemelkedőbb alakja: Cseh Laci, akinél nagyobb fenegyerek még nem ugrott vízbe. Soha.

A magyar olimpikonok mellett a focisták közt is vannak igazán eszesek, akikről az UniLife-on készítettünk válogatást.